AS Roma a eliminat-o pe Juventus din Cupa Italiei

In sferturile de finala ale Cupei Italiei s-au intalnit cele mai in forma echipe din Serie A, iar AS Roma a castigat partida cu 1-0 in fata celor de la Juventus Torino

Marti seara a avut loc primul sfert de finala din Cupa Italiei intre AS Roma si Juventus Torino. Cele doua ocupa primele doua locuri in campionatul Italiei si au aratat o forma foarte buna in ultima etapa. Ultima intalnire dintre cele doua a avut loc la inceputul acestui an in campionat si a fost castigata clar de Juventus cu 3-0. Atunci insa a evoluat pe teren propriu, in timp ce acum era mult mai greu in deplasare. Potrivit celui mai bun comentariu live de fotbal oferrit de bet365, AS Roma a dominat prima repriza, avand o posesie de 54% si mai multe ocazii de gol. Totusi, nici una dintre echipe nu a trimis vreun sut periculos pe spatiul portii, iar prima repriza s-a incheiat fara goluri. Si in repriza secunda tot echipa gazda a controlat jocul si a avut ocaziile mai importante, reusind sa marcheze singurul gol al partidei in minutul 79 prin Gervinho. Juventus a facut un meci foarte slab si merita sa fie eliminata. E drept ca au fost menajati cativa jucatori importanti, iar asta s-a vazut in jocul lor, in special in atac unde Llorente si Tevez au intrat abia in repriza secunda.

Pentru AS Roma si Juventus Torino urmeaza la sfarsitul acestei saptamani meciuri grele in etapa a 21-a din Serie A. Romanii vor juca in deplasare la Verona, iar liderul din Italia va evolua in deplasare cu Lazio Roma. Pentru aceste meciuri cele mai tari promotii fotbal sunt la bet365, site care le considera favorite pe AS Roma si Juventus in cele doua partide si le ofera cote de 1,75 la victorie.

Cuvinte cheie in pagina: , , , ,