Bayern Munchen a invins cu 2-0 pe Nurnberg

Campioana Germaniei si a Europei, Bayern Munchen, s-a impus cu 2-0 in meciul de pe teren propriu cu Nurnberg din etapa a 3-a din Bundesliga

Sambata, Bayern Munchen a primit pe Allianz Arena vizita celor de la Nurnberg in cadrul etapei a treia din Bundesliga. Dupa ce in sezonul trecut au impresionat, castigand la pas campionat, dar si Liga Campionilor si Cupa Germaniei, bavarezii au pierdut in noul sezon Supercupa Germaniei in fata rivalilor de la Borussia Dortmund, iar in campionat au castigat destul de greu in primele etape. Nici acum cu Nurnberg nu au avut un meci prea usor. In primele 20 de minute, Bayern Munchen nu a avut vreo ocazie importanta, insa apoi au fost cateva ocazii mari. In minutul 33 a ratat chiar si un penalty prin austriacul David Alaba. Pana la pauza nici una nu si-a mai creat vreo mare ocazie. Dupa pauza, bavarezii au inceput in forta, dar au ratat foarte mult in primele 20 de minute. Abia in minutul 69 Frank Ribery a deschis scorul cu o lovitura de cap. Peste doar 9 minute, Arjen Robben a dus scorul al 2-0 in favoarea echipei sale. Pana la final, Bayern Munchen a mai avut cateva ocazii bune de a marca, dar scorul a ramas neschimbat.

In urma acestei victorii, Bayern Munchen a ramas pe locul 3 cu 9 puncte, iar Nurnberg este pe locul 11 cu doar 2 puncte. Urmatorul meci al bavarezilor va avea loc marti cand va juca in deplasare la Freiburg intr-un meci jucat in avans din etapa a 4-a. Acest meci va fi in oferta de pariuri de la bet365, site care are cele mai tari promotii fotbal pe meciurile din Bundesliga. In sezonul precedent, Bayern Munchen a castigat cu 2-0 in deplasarea de la Feiburg, echipa care in actualul sezon a obtinut doar 1 punct din trei meciuri.

Cuvinte cheie in pagina: , , , ,