CFR Cluj nu a castigat nici cu Rapid

Stiri si pariuri Liga 1: CFR Cluj nu a reusit nici in aceasta etapa sa obtina prima victorie din 2013 si a remizat 0-0 acasa cu Rapid Bucuresti

Luni seara de la ora 21:30 a avut loc ultimul meci al etapei a 23-a intre CFR Cluj si Rapid Bucuresti. Gazdele erau favorite la victorie chiar daca in 2013 nu au castigat nici un meci oficial. Nici Rapid nu era insa intr-o forma buna, iar asta s-a vazut si aseara cand atacantii din nou nu si-au facut datoria. Singurul gol marcat de Rapid in2013 areprezentat un autogol in victoria de la Iasi. La Cluj giulestenii au venit cu gandul de a obtine un egal si au reusit sa blocheze toate actiunile ardelenilor. Astfel meciul a fost lipsit de ocazii clare de gol si s-a incheiat la egalitate, scor 0-0. Inurma acestui rezultat cele doua au ramas pe locurile 7 si 8 cu 35, respectiv 31 puncte. In etapa umatoare CFR Cluj va juca in deplasare la Petrolul Ploiesti, iar Rapid primeste vizita celor de la Pandurii Targu Jiu.

Si celalalt meci al zilei din campionatul Romaniei s-a incheiat tot cu o remiza alba. FC Brasov si U Cluj nu au facut cel mai bun joc, iar ocaziile de gol au fost putine. In prima repriza gazdele au controlat jocul, insa in repriza secunda U Cluj a avut ocaziile mai mari prin Dedu si Buleica. In urma acestei remize, U Cluj a ramas pe locul 14 cu 22 puncte, iar FC Brasov e pe locul 9 cu 30 puncte. In etapa viitoare, FC Brasov va merge la Medias, iar U Cluj va juca acasa cu Concordia Chiajna.