Dinamo a castigat Cupa Marbella

Dinamo Bucuresti a invins cu 2-0 pe IFK Goteborg si astfel a castigat Cupa Marbella, o competitie cu meciuri amicale

Joi de la ora 19:00, Dinamo Bucuresti a intalnit pe IFK Goteborg in cadrul unei partide amicale din Marbella. Dinamovistii au jucat foarte bine in cantonamentul din Spania, reusind sa invinga cu 3-1 pe Korona Kielce si cu 2-0 pe Guangzhou. Singura infrangere a fost cu 3-1 in fata celor de la Dinamo Kiev. Asa ca la bet365, site-ul cu cea mai buna oferta de pariuri live la fotbal Dinamo a fost favorita in partida cu IFK Goteborg, chiar daca suedezii erau neinvinsi dupa primele doua meciuri: 0-0 cu Steaua Bucuresti si 4-0 cu Lokomotiv Plovdiv. Startul partidei a fost mai bun pentru suedezi care au avut o bara prin Dalence in minutul 20, dar apoi dinamovistii si-au revenit si au controlat meciul. Astfel in minutul 33 Dinamo a avut prima mare ocazie cand lovitura cu calcaiul a lui Tucudean a lovit bara. In minutul urmator „cainii rosii” au deschis scorul prin Thicot. Repriza a doua a fost destul de echilibrata, dar Dinamo nu a avut probleme si pe finalul partidei chiar a mai marcat o data prin Bilinski care a inscris cu un sut superb din afara careului.

Tot joi, o alta echipa din Romania a disputat finala unei alte cupe amicale, Copa del Sol. Este vorba de liderul din Liga 1, Astra Giurgiu, care a intalnit in finala pe campioana Norvegiei, Stromsgodset. Se anunta o partida echilibrata, dar in care romanii pareau ca au prima sansa. Insa lucrurile s-au schimbat in minutul 44 cand Budescu a primit cartonasul rosu. Totusi Astra a reusit sa reziste pana in minutul 83 cand Olsen a marcat singurul gol al finalei. Echipa giurgiuveana a sperat sa revina pe final, dar s-a mai remarcat doar prin inca un cartonas rosu primit de Laban.

Cuvinte cheie in pagina: , , , ,