Lyon a eliminat-o pe Marseille din Cupa Ligii Frantei

Olympique Marseille a fost invinsa in deplasare cu 2-1 de Olympique Lyon in sferturile de finala ale Cupei Ligii Frantei

Miercuri seara, Olympique Lyon a primit vizita celor de la Olympique Marseille pe stadionul Gerland in cadrul sferturilor de finala din Cupa Ligii Frantei. Potrivit celor mai bune cote pariuri fotbal oferite de bet365, echipa gazda a fost favorita la victorie, chiar daca in campionat sta mai slab. Aceasta a reusit sa deschida scorul in minutul 24 prin Yoann Gourcuff, fiind si singurul gol marcat in prima repriza. In partea a doua a meciului prima care a marcat a fost tot Olympique Lyon in minutul 74 prin Bafetimbi Gomis. Si in meciul direct din campionat din acest sezon aceasta a condus cu 2-0, insa la final scorul a fost 2-2. De data aceasta Olympique Marseille a reusit sa marcheze doar o singura data in minutul 89 prin Andre-Pierre Gignac dintr-o lovitura de la 11 metri si astfel pierde meciul cu 2-1.

Tot miercuri s-au mai desfasurat alte trei sferturi de finala din Cupa Ligii Frantei. Primul a fost cel dintre Nantes si Nice. Potrivit celui mai bun comentariu live de fotbal oaspetii au condus la pauza cu 1-0, insa in debutul partii secunde echipa gazda a intors scorul. Cei de la Nice au egalat in minutul 72, dar cinci minute mai tarziu Nantes a inscris la randul sau. Golurile au continuat sa vina si in ultimele 5 minute cand oaspetii au egalat la 3-3, dar peste doar un minut Gakpe a stabilit scorul final, 4-3 pentru echipa sa. In al doilea meci al zilei, Troyes, singura echipa din liga a 2-a ajunsa in aceasta faza a competitiei a invins-o cu 3-1 pe Evian Thonon Gaillard. Inca de la pauza aceasta a condus cu 2-0.

Cuvinte cheie in pagina: , , , , , ,