Manchester City a pierdut pe White Hart Lane

Tottenham Hotspur vs. Manchester City (sursa: ibtimes.com)

Stiri si pariuri Premier League: Tottenham Hotspur a invins-o cu 3-1 pe Manchester City in meciul de pe teren propriu din etapa a 34-a din Anglia

Duminica de la ora 15:30, Tottenham Hotspur a primit pe stadionul White Hart Lane vizita celor de la Manchester City. Se anunta o partida echilibrata, chiar daca oaspetii erau usor favoriti la victorie. Scorul a fost deschis rapid de Manchester City in minutul 5 prin Samir Nasri. Acesta a fost singurul gol al primei reprize. Nici in prima jumatate a reprizei secunde nu s-a marcat, insa cu 15 minute inainte de final Clint Dempsey a restabilit egalitatea. Dupa doar patru minute Jermain Defoe a dus-o pe Tottenham in avantaj, iar in minutul 82 vedeta Gareth Bale a stabilit scorul final, 3-1 pentru Tottenham. In urma acestei victorii, Tottenham a ramas pe locul 5 cu 61 puncte, insa inca spera la locul 3 care duce direct in grupele Ligii Campionilor. De cealalta parte, Manchester City a ramas pe locul 2 cu 68 puncte.

Tot duminica s-a mai desfasurat un meci interesant in Premier League intre Liverpool si Chelsea. Potrivit celui mai bun comentariu live de fotbal oferit de bet365, scorul pe Anfield Road a fost deschis de Chelsea in minutul 26 prin Oscar. Acesta a fost singurul gol al primei reprize. Imediat dupa pauza, mai precis in minutul 52, fostul jucator de la Chelsea, Daniel Sturridge, a restabilit egalitatea. Totusi dupa doar 5 minute Chelsea a trecut din nou in avantaj dupa ce Eden Hazard a transformat cu succes o lovitura de la 11 metri. Se parea ca londonezii vor castiga meciul, insa in minutul 96 Liverpool a reusit sa egaleze prin golgheterul Luis Suarez. Astfel in acest moment Chelsea se afla pe locul 4 cu 62 puncte, iar Liverpool ocupa locul 7 cu 51 puncte.

Cuvinte cheie in pagina: , , , ,