Paris Levallois a castigat la Pinar Karsiyaka

Stiri si pariuri baschet: Paris Levallois s-a impus cu 76-74 in deplasarea de la Pinar Karsiyaka din cadrul sferturilor de finala din EuroChallenge

Marti s-au desfasurat primele meciuri din cadrul sferturilor de finala din EuroChallenge. Francezii de la Paris Levallois au jucat in deplasare la Pinar Karsiyaka. Turcii au inceput bine si au castigat primul sfert cu 17-12, insa pana la pauza francezii au intors scorul si la jumatatea partidei aveau 1 punct avans. Dupa pauza Pinar Karsiyaka a jucat putin mai bine si astfel scorul era egal inaintea ultimului sfert. In ultimul sfert cele doua au mers umar la umar pana in ultimul minut, mai precis cu 14 secunde inainte de final cand Antoine Diot a transformat doua aruncari libere. Turcii au avut insa sansa de a obtine victoria, insa Can Mutaf a ratat in penultima secunda aruncarea de trei puncte si astfel scorul final a ramas 76-74. Cele mai multe puncte in acest meci au fost reusite de Will Thomas de la Pinar Karsiyaka, 25 puncte. Meciul doi al sferturilor de finala se va desfasura joi, 14 martie, la Paris.

O alta echipa franceza, Gravelines-Dunkerque, s-a impus la scor in meciul de acasa cu Joensuun Kataja. Francezii au inceput incredibil partida, castigand primul sfert cu 26-7. Ei au continuat sa joace bine si in celelalte trei sferturi pe care le-au castigat si astfel la final au terminat cu 29 puncte avans, scor 86-57. Dwight Buycsk a avut cele mai multe puncte in acest meci, 18 puncte. Urmatorul meci se va juca joi in Finlanda, in timp ce posibilul meci decisiv ar putea avea loc in data de 19 martie in Franta. Pentru aceste meciuri din EuroChallenge, bet365 ofera promotii baschet foarte interesante.