Steaua a castigat cu 2-0 la Piatra-Neamt

Steaua Bucuresti s-a impus cu 2-0 in deplasare cu Ceahlaul Piatra-Neamt in etapa a 18-a din campionatul Romaniei, insa ramane la sase puncte de prima pozitie

Sambata seara, Ceahlaul Piatra-Neamt si Steaua Bucuresti s-au intalnit in etapa a 18-a a campionatului Romaniei. In meciul tur din Ghencea stelistii s-au impus cu 2-1. Si acum la site-ul cu cea mai buna oferta de pariuri live la fotbal (bet365.com), echipa „ros-albastra” era favorita la victorie. Steaua venea insa dupa patru etape fara victorie. La Piatra-Neamt stelistii au inceput in forta si au deschis scorul in minutul 8 prin Adi Popa. Steaua a continuat sa controleze jocul, insa cele mai mari ocazii au aparut in urma unor faze fixe. Apoi au urmat doua ocazii ale echipei gazda, insa Tatarusanu a intervenit foarte bine. In finalul primei reprize stelistii au facut 2-0 prin Stanciu care a marcat printr-un sut superb de la 20 de metri. Si in partea a doua Steaua a fost echipa mai buna si cu ocazii mai mari. Mai mult pe finalul partidei a fost foarte aproape sa marcheze, insa sutul lui Adi Popa a lovit bara.

Tot sambata in Liga 1 s-a mai desfasurat si partida dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanta. Echipa gazda era mare favorita la victorie si nu a avut prea mari probleme ca sa o obtina. Prima repriza a fost una fara goluri, dar dupa pauza Budescu a deschis scorul in minutul 56 din penalty. Scorul final, 2-0 pentru Astra Giurgiu a fost stabilit abia in minutul 80 de Yoda. In urma acestui succes echipa giurgiuveana a ajuns la 41 de puncte si ocupa prima pozitie, fiind urmata de Steaua care are 35 de puncte. Cele doua urmeaza sa se intalneasca de doua ori saptamana viitoare.

Cuvinte cheie in pagina: , , , , , ,